6 клас.
Тема уроку: Перехід прикметників в іменники. Правопис
голосних у відмінкових закінченнях прикметників.
Мета уроку: ознайомити учнів із властивістю
прикметників переходити в іменники; навчити правильно писати літери у
відмінкових закінченнях прикметників; розвивати пам'ять, логічне мислення;
виховувати любов до природи.
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.
Хід уроку
I Із
народного календаря.
15 лютого – Стрітення, громниці, зимо бор. На
Стрітення в церквах робили відправи,святили воду й свічки. «Громниці»
(посвячені в цей день свічки), які допомагали від грому. Посвяченою в цей день
водою лікували хворих. Чумаків, які вирушали в далеку дорогу, господар, давши
хліб і сіль, скроплював стрітенською водою, а також волів і мажару (воза),
приказуючи: «Боже, тобі допоможи!» Як капає з стріх, так капатиме з вуликів.
Якщо на Стрітення холодно, то вже скоро весна.
II Перевірка домашнього
завдання.
1.Усний
переказ (контроль говоріння).
2.Гра «Футбол» з теми «Прикметник»
3.Підсумок.
III Вивчення нового
матеріалу.
1.Робота з
підручником – стор. 164 (Перехід прикметників в іменники)
2. Вправи 395, 398.
3. Робота з текстом ( текстові карточки на кожну
парту учнів)
Прочитати
текст, визначити тип мовлення, стиль, головну думку, тему, дати назву.
У той день до
пізнього вечора працювали всі школярі, навіть обідати не хотілося. Надвечір
вода закривала дно майбутнього ставка. Другого дня, коли вивершували гребельку,
вода вкривала всю глибоку балку. А ще
через тиждень тут утворився справжній
ставок. Тоді Платон Осика привіз у бочці маленьких дзеркальних коропів.
Гриць з Платоном принесли у відрі багато червоної рибки з акваріумів, і всю рибу
обережно пустили в ставок.
(В.С.Кучер)
Завдання до тексту:
1)Випишіть окремо прикметники твердої і м’якої груп,
поставте їх у формі називного відмінка однини чоловічого, жіночого, середнього
роду, виділіть закінчення.
2)Провідміняйте в однині виділені словосполучення,
поясніть написання закінчень.
3)Виконайте морфологічний розбір одного прикметника.
4) Творча робота в парах.
Придумайте
початок і кінець оповідання.
IV Узагальнення й
систематизація.
Що ти
навчився на уроці?
Чого навчають речення, текст, які використовувалися?
Що було цікаве? На що потрібно звернути увагу вдома?
V Домашнє завдання.
§43, §40, вправа375 або вправа 397.
§43, §40, вправа375 або вправа 397.
Додаток до уроку на тему: Правопис голосних у
відмінкових закінченнях прикметників.
Прочитати
текст, визначити тип мовлення, стиль, головну думку, тему, дати назву.
У той день до
пізнього вечора працювали всі школярі, навіть обідати не хотілося. Надвечір
вода закривала дно майбутнього ставка. Другого дня, коли вивершували гребельку,
вода вкривала всю глибоку балку. А ще
через тиждень тут утворився справжній
ставок. Тоді Платон Осика привіз у бочці маленьких дзеркальних коропів.
Гриць з Платоном принесли у відрі багато червоної рибки з акваріумів, і всю
рибу обережно пустили в ставок.
(В.С.Кучер)
Завдання до тексту:
1)Випишіть окремо прикметники твердої і м’якої груп,
поставте їх у формі називного відмінка однини чоловічого, жіночого, середнього
роду, виділіть закінчення.
2)Провідміняйте в однині виділені словосполучення,
поясніть написання закінчень.
3)Виконайте морфологічний розбір одного прикметника.
4) Творча робота в парах.
Придумайте
початок і кінець оповідання.
Додаток до уроку на тему: Правопис голосних у
відмінкових закінченнях прикметників.
Прочитати
текст, визначити тип мовлення, стиль, головну думку, тему, дати назву.
У той день до пізнього вечора працювали всі
школярі, навіть обідати не хотілося. Надвечір вода закривала дно майбутнього
ставка. Другого дня, коли вивершували гребельку, вода вкривала всю глибоку балку. А ще через тиждень тут
утворився справжній ставок. Тоді
Платон Осика привіз у бочці маленьких дзеркальних коропів. Гриць з Платоном
принесли у відрі багато червоної рибки з акваріумів, і всю рибу обережно
пустили в ставок.
(В.С.Кучер)
Завдання до тексту:
1)Випишіть окремо прикметники твердої і м’якої груп,
поставте їх у формі називного відмінка однини чоловічого, жіночого, середнього
роду, виділіть закінчення.
2)Провідміняйте в однині виділені словосполучення,
поясніть написання закінчень.
3)Виконайте морфологічний розбір одного прикметника.
4) Творча робота в парах. Придумайте початок і
кінець оповідання.